Hakkımızda

88 Yıllık Emek...

1929 yılında Ahmed ve Said Beyler tarafından Bursa’nın Tirilye beldesinde kurulmuş olan Emek Yağ, günümüzde Mudanya ilçesindeki üretim ve dolum tesisinde hizmet vermektedir. Üretime zeytinyağı ve sabun ile başlamış olan firma, zamanla bitkisel yağ ve doğal sabun portföyünü genişletmiştir.Bugün evlerde ve profesyonel mutfaklarda kullanılan Emek Yağ ürünleri; ayçiçek yağı, mısır yağı, sızma ve riviera zeytinyağı, kızartmalık yağ ve bitkisel susuz yağdır. Bunların yanı sıra markanın doğal banyo sabunu, zeytinyağı sabunu ve sıvı zeytinyağı sabunu da bulunmaktadır.

Firma, kurulduğu günden beri ürün kalitesinden ödün vermemeyi değişmez kuralı olarak belirlemiştir. Bu amaçla teknoloji ve kalite odaklı yatırımları ile AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına titizlikle devam etmektedir. Üretimde ısıyı düşük tutarak yağdaki besin değerlerinin (Vitamin A,D, E,K) korunmasını sağlayan Ice-Condensing teknolojisini Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan biridir. Ürün geliştirmenin yanı sıra, yağ kayıplarının ve çevre atıklarının azaltılması için de AR-GE çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda; özellikle doğal kaynakların korunması amacıyla, üretim sürecinde uygulanan çevre koruyucu teknolojiler ön plana çıkmaktadır.

Bünyesindeki Royal Academy FAPAS onaylı laboratuarlarında kalite kontrol testlerini durmaksızın sürdüren Emek Yağ; ürünlerindeki kalite ve güvenlik standardını korumak için bilimsel verilere dayalı önleyici yaklaşım, açık iletişim, takım çalışmaları ve aralıksız denetimlerle titiz bir biçimde çalışmaktadır.

 Ana tesisinin bulunduğu Bursa’da pazar lideri olan Emek Yağ, Bursa çevre illeri yaygın olmak üzere Anadolu’nun çeşitli bölgelerine dağıtım yapmakta ve temsilcilikler vermektedir.

Ürün kalitemizi asla ödün vermediğimiz kurallarımıza borçluyuz.

Kalite ve Gıda Güvenliği

Kalite ve gıda güvenliği kapsamındaki faaliyetlerimizi bilimsel verilere dayalı, önleyici yaklaşım, açık iletişim, takım çalışmaları ve denetimlerle tüm organizasyonda mükemmel olarak yürütmeyi hedefleriz.

Sosyal Sorumluluk

Çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza katkı sağlayacak sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara destek vermek amacıyla ilgili konularda standartlar belirler ve çalışanlarımızı bu konuda bilinçlendiririz.

Müşteri Memnuniyeti

Çalışanlarımız ve paydaşlarımızı iş süreçlerimize dahil ederek , müşterilerimizden aldığı geri bildirimleri benimsediğimiz ana ilkelere bağlı olarak yönetiriz.

Sağlık – Emniyet – Çevre

Çalışanlarımızı ve çevremizi en değerli kaynağımız olarak kabul eder ve faaliyetlerimiz sırasında oluşabilecek tehlikeleri kaynağında yok ederek sıfır iş kazası değerine ulaşmayı ve iş kayıplarını engellemeyi hedefleriz.

Diğer Markalarımız

mina
fidan

Yönetim Duyuruları

6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 399 inci maddesi kapsamında 23 Ocak 2013 tarih ve 28537 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Bağımsız Denetime Tabi Olacak Şirketlerin Belirlenmesine Dair Karar” kapsamında Şirketimiz 01/01/2016 tarihiden itibaren bağımsız denetime tabi olmuştur. Denetime tabi şirketlerde denetçi şirket şirketin genel kurulunca seçilir.Bu bağlamda gerekli araştırmalar yapılmış Bağımız denetçi olarak ENGİN Bağımsız Denetim Ve Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik A.Ş. kuruluşunun seçilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.